aximan-post3

Cesta k úspěchu

Lidé si často přejí mnohé, ale nejsou pro to ochotní obětovat téměř nic. Chtějí pracovat rok a vydělat si na spokojený zbytek života. Chtějí měsíc držet dietu a být hubení na věky. Vypracovat jeden projekt a stát se šéfem firmy. Ale skutečná cesta ke změně k lepšímu spočívá ve změně celého životního stylu.

Vaši budoucnost lze předpovědět na základě každodenních činností, kterými trávíte čas. Právě v každodenních činnostech spočívá vaše budoucnost.

Neexistují žádné zkratky! Tento systém nelze ošálit. Čím více se budete snažit podvádět, tím více se vzdálíte od svých cílů. K úspěchu nevedou žádné boční cesty. Všichni musíme zdolat jednu a tu samou horu, abychom jej dosáhli.

ÚSPĚCH JE PROSTÝ, ALE CESTA K NĚMU TĚŽKÁ

Mnozí lidé se klamně domnívají, že uspět je prostě snadné. Úspěch je prostý. Ale cesta k němu je obtížná. Člověk musí být pevný ve své cestě a nesmí se být změnit svůj životní styl. Tedy své uvažování, každodenní činnosti a zvyklosti.

Nezapomínejte, že vaše návyky vás dostanou mnohem dál než vaše touhy.

Touha po čase vyprchá a zbydou vám právě jen návyky. Na ty se můžete spolehnout, ty z vašeho života jen tak neodejdou a budou vás ve vaší cestě podporovat neustále.

ZMĚNA ŽIVOTNÍHO STYLU

Váš životní styl vás odměňuje. Pokud si navyknete každý den tvrdě pracovat, přinese vám to benefity. Naučíte-li se denně studovat, opět vás odmění. Stejně tak s návyky na zdravou stravu a mnohými dalšími.

Životní styl člověka, který se snaží ošidit systém a dostat mnoho za nic, vám také něco přinese. Avšak místo žádané odměny vám přinese jen zmatení.

Proč zmatení? Protože nerozumíte tomu, proč nemáte výsledky takové, jako ostatní. Přece jen jste šest měsíců v kuse pracovali od rána do večera. Proč už dávno nejste za vodou? Proč už nejste hubení, když jste celý měsíc tvrdě dřeli v posilovně?

OTÁZKA

Lezou lidé pro pomeranč na jabloň? Či pro ořech na hrušeň? Nikoli, každým strom urodí jen to, k čemu byl předurčen. K tomu, abyste vy vyprodukovali úspěch, musíte nejprve vypěstovat kořenu úspěchu. Těmito kořeny je váš životní styl a právě ten rozhoduje o tom, zda sklidíte žádané plody.

ZMĚNA

Musíte změnit svůj životní styl. Velmi často se zde tato věta opakuje. Je to právě proto, že v této změně spočívá celé tajemství úspěchu. Žádaného výsledku dosáhnete, když adaptujete životní styl (návyky a styl uvažování) lidí, kteří tyto výsledky mají.

Osvojení si nového životního stylu znamená, žít jím každý den.

V opačném případě pronásledujete pouhý zázrak v poušti. Zázrak je zkratka, která má vést k okamžitému úspěchu. Ale pořád je to jen zázrak a jeho pronásledováním se dostáváte jen hlouběji do pouště. S každým dalším zázrakem, který se snažíte pronásledovat, se dostáváte jen hlouběji do pouště a dál od vašeho skutečného cíle.

Už dnes se můžete rozhodnout pro změnu životního stylu, která vás povede ke skutečnému úspěchu. Změňte své návyky, styl svého přemýšlení, učte se od těch, kteří již dosáhli svého úspěchu.

Jednoduše řečeno: Dělejte to, co dělají úspěšní lidé. Pokud nevíte, co dělají, pak nějakého najděte a požádejte je o vedení a radu.

Myslete a jednejte jako úspěšní lidé. Za pomocí vaší vnitřní disciplíny vybudujte produktivní návyky a za nějaký čas budete úspěšní i vy sami!

 

Autor: Mr. Self Development (zdroj)

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email