aximan-post9

7 důvodů, proč při vedení lidí zapojit silné stránky

Úspěch lidí a společnosti, kterou vedete, spočívá v rozvoji silných stránek. Tato moudrost totiž napomáhá k odstraňování slabých stránek, ale bohužel opouští ty, kteří míří cestou směrem k průměrnosti.

Nejlépe vedené organizace vědí, že přímá cesta k individuálním, týmovým a organizačním úspěchům začíná primární investicí do největších talentů jejich zaměstnanců. Nejlepší vůdci ví, co je pro jejich lidi přirozeně správné a na tom staví.

Silné stránky jsou vrozené znaky a schopnosti, které lidé používají v každodenním životě, aby mohli dokončit svou práci, vycházeli s ostatními a dosahovali svých cílů.

NĚKOLIKALETÉ VÝZKUMY SPOLEČNOSTI GALLUP DEMONSTRUJÍ VÝHODY VYTVÁŘENÍ SILNÉ ORGANIZACE.

1.        Pokud se manažer zaměřuje na silné stránky, pravděpodobnost, že zaměstnanec budev práci neaktivní, je pohé 1 %.

2.      Pokud se naopak zaměstnanec zaměřuje na slabé stránky, pravděpodobnost, že bude zaměstnanec v práci výrazně nezapojený, je 22 %.

3.       Lidé, kteří každý den zapojují své silné stránky, jsou v práci šestkrát aktivnější.

4.      Týmy, které se zaměřují na své silné stránky, mají o 12, 5 % vyšší výkonnost.

5.      Týmy, které dostávají zpětnou vazbu, mají o 8, 9 % vyšší ziskovost.

6.      Mezi zaměstnanci, kteří získávali zpětnou vazbu, byla o 14, 9 % nižší fluktuace než u těch, kteří žádnou zpětnou vazbu neměli.

7.      Zaměstnanec, který pravidelně aplikuje své silné stránky, má 6, 2krát vyšší pravděpodobnost, že bude souhlasit s tvrzením, že díky silným stránkám může každý den dělat to, co mu jde nejlépe.

Gallup spustil centrum Gallup Strengths, aby obchodním představitelům, koučům a jednotlivcům na celém světě umožnil snadnou dostupnost ke svým silným stránkám. Ti tak mohou maximalizovat svůj potenciál a zlepšit výkon jejich organizace.

Dříve bylo nutné si zakoupit jednu z Gallup knih, abyste získali k testu Clifton StrengthsFinder, který odhalí vaše silné stránky a všech 34 seřadí podle vyhodnocení testu. Nyní už není potřeba kupovat knihy, kód lze zakoupit přímo na webových stránkách.

SHRNUTÍ TESTŮ SILNÝCH STRÁNEK, KTERÉ JSOU K DISPOZICI:

Strenghts Discovery Package – Balíček Strenghts Discovery

Pomocí testu najdete pět svých nejsilnějších talentů a naučíte se, jak s nimi pracovat, abyste byli úspěšní. Dozvíte se rysy, které z vás dělají ty, kým jste a jak můžet vykročit na cestu k lepším výkonům a zapojení se v práci.

Strenghts Development Package – Balíček Strenghts Development

Balíček pro odkrytí kompletního profilu silných stránek, včetně intenzity každého ze 34 talentů. To napomůže k pochopení toho, jak maximalizovat jejich účinnost a snadněji dosahovat úspěchu. Také se zlepší vztahy s okolím, protože se naučíte identifikovat silné stránky lidí kolem vás.

Strenghts Coaching Starter Kit – Startovací balíček Strenghts Coaching

Seznámí vás s tím, jak učit druhé o silných stránkách a napomůže k tomu, abyste se stali efektivními kouči. Naučíte se, jak vytvářet koučovací vztahy, porozumět celkovému profilu silných stránek, identifikovat talenty v akci a pomáhat ostatním do investování svých talentů, aby mohli budovat své silné stránky.

Fundamentals of Strengths Coaching Course – Kurz základů koučování silných stránek

Tento třídenní kurz vám dá jasnou instruktáž a hlubší pohled na to, jak se stát efektivním trenérem. Kurz vedený kvalifikovanými experty společnosti Gallup je zásadním pro každého, kdo bere koučování ostatních v oblasti silných stránek vážně.

Autor: Jim Asplund (zdroj)

Sdílej

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email